Svjetsko prvenstvo u košarci, Mundobasket 2019, najveći je sportski događaj na planeti u ovoj godini, ovdje se nalazi pun raspored i satnica.

Ovaj tekst je podeljen u dva dijela, najprije slijedi raspored svih mečeva po danima, a potom i po grupama, za one koji vole da prate kako se u kojoj od njih stanje odvija prije druge faze, odnosno treće koja će se odvijati po nokaut sistemu. 

Podsjećamo, iz svake preliminarne grupe po dvije ekipe idu dalje, ukrštaju se redom A i B grupa, C i D, E i F, te G i H, a i iz novoformiranih grupa I, J, K, L takođe će po dvije selekcije nastaviti borbu za medalje.

Raspored mečeva Svjetskog prvenstva u košarci – po danima (svi termini su po srednjeevropskom vremenu).

Subota, 31. avgust

  • 09.30 Angola – Srbija
  • 10 Poljska – Venecuela
  • 10.30 Rusija – Nigerija
  • 13.30 Filipini – Italija
  • 14 Obala Slonovače – Kina
  • 14.30 Argentina – Južna Koreja
  • 14.30 Španija – Tunis

Nedjelja, 1. septembar

  • 09.30 Kanada – Australija
  • 10 Novi Zeland – Brazil
  • 10.30 Turska – Japan
  • 10.30 Dominikanska Republika – Jordan
  • 13.30 Senegal – Litvanija
  • 14 Grčka – Crna Gora
  • 14.30 Češka – SAD
  • 14.30 Francuska – Njemačka

Ponedjeljak, 2. septembar

  • 09.30 Italija – Angola
  • 10 Venecuela – Obala Slonovače
  • 10.30 Nigerija – Argentina
  • 10.30 Tunis – Iran
  • 13.30 Srbija – Filipini
  • 14 Kina – Poljska
  • 14.30 Južna Koreja – Rusija
  • 14.30 Portoriko – Španija

Utorak, 3. septembar

  • 09.30 Australija – Senegal
  • 10 Crna Gora – Novi Zeland
  • 10.30 Japan – Češka
  • 10.30 Njemačka – Dominikanska Republika
  • 13.30 Litvanija – Kanada
  • 14 Brazil – Grčka
  • 14.30 SAD – Turska
  • 14.30 Jordan – Francuska

Srijeda, 4. septembar

  • 09.30 Angola – Filipini
  • 10 Obala Slonovače – Poljska
  • 10.30 Južna Koreja – Nigerija
  • 10.30 Portoriko – Tunis
  • 13.30 Italija – Srbija
  • 14 Venecuela – Kina
  • 14.30 Rusija – Argentina
  • 14.30 Španija – Iran

Četvrtak, 5. septembar

  • 09.30 Kanada – Senegal
  • 10 Brazil – Crna Gora
  • 10.30 Turska – Češka
  • 10.30 Njemačka – Jordan
  • 13.30 Litvanija – Australija
  • 14 Grčka – Novi Zeland
  • 14.30 SAD – Japan
  • 14.30 Dominikanska Republika – Francuska

GRUPA D

  • 1. kolo – subota, 31. avgust
  • 09.30 Angola – Srbija
  • 13.30 Filipini – Italija
  • 2. kolo – ponedjeljak, 2. septembar
  • 09.30 Italija – Angola
  • 13.30 Srbija – Filipini
  • 3. kolo – srijeda, 4. septembar
  • 09.30 Angola – Filipini
  • 13.30 Italija – Srbija

GRUPA A

  • 1. kolo – subota, 31. avgust
  • 10 Poljska – Vencuela
  • 14 Obala Slonovače – Kina
  • 2. kolo – ponedjeljak, 2. septembar
  • 10 Venecuela – Obala Slonovače
  • 14 Kina – Poljska
  • 3. kolo – srijeda, 4. septembar
  • 10 Obala Slonovače – Poljska
  • 14 Venecuela – Kina

GRUPA B

  • 1. kolo – subota, 31. avgust
  • 10.30 Rusija – Nigerija
  • 14.30 Argentina – Južna Koreja
  • 2. kolo – ponedjeljak, 2. septembar
  • 10.30 Nigerija – Argentina
  • 14.30 Južna Koreja – Rusija
  • 3. kolo – srijeda, 4. septembar
  • 10.30 Južna Koreja – Nigerija
  • 14.30 Rusija – Argentina

GRUPA C

  • 1. kolo – subota, 31. avgust
  • 10.30 Iran – Portoriko
  • 14.30 Španija – Tunis
  • 2. kolo – ponedjeljak, 2. septembar
  • 10.30 Tunis – Iran
  • 14.30 Portoriko – Španija
  • 3. kolo – srijeda, 4. septembar
  • 10.30 Portoriko – Tunis
  • 14.30 Španija – Iran

GRUPA E

  • 1. kolo – nedjelja, 1. septembar
  • 10.30 Turska – Japan
  • 14.30 Češka – SAD
  • 2. kolo – utorak, 3. septembar
  • 10.30 Japan – Češka
  • 14.30 SAD – Turska
  • 3. kolo – četvrtak, 5. septembar
  • 10.30 Turska – Češka
  • 14.30 SAD – Japan

GRUPA F

  • 1. kolo – nedjelja, 1. septembar
  • 10 Novi Zeland – Brazil
  • 14 Grčka – Crna Gora
  • 2. kolo – utorak, 3. septembar
  • 10 Crna Gora – Novi Zeland
  • 14 Brazil – Grčka
  • 3. kolo – četvrtak, 5. septembar
  • 10 Brazil – Crna Gora
  • 14 Grčka – Novi Zeland

GRUPA G

  • 1. kolo – nedjelja, 1. septembar
  • 10.30 Dominikanska Republika – Jordan
  • 14.30 Francuska – Njemačka
  • 2. kolo – utorak, 3. septembar
  • 10.30 Njemačka – Dominikanska Republika
  • 14.30 Jordan – Francuska
  • 3. kolo – četvrtak, 5. septembar
  • 10.30 Njemačka – Jordan
  • 14.30 Dominikanska Republika – Francuska

GRUPA H

  • 1. kolo – nedjelja, 1. septembar
  • 9.30 Kanada – Australija
  • 13.30 Senegal – Litvanija
  • 2. kolo – utorak, 3. septembar
  • 9.30 Australija – Senegal
  • 13.30 Litvanija – Kanada
  • 3. kolo – četvrtak, 5. septembar
  • 9.30 Kanada – Senegal
  • 13.30 Litvanija – Australija

/Blic/

O portalu

Portal Micro mreža je dio Udruženja građana Mikro mreža i kao takav djelujući na teritoriji Bosne i Hercegovine nastoji da promijeni sliku u svakodnevnom informisanju građana ove zemlje. 

Na ovom portalu će se ravnopravno predstavljati svi segmenti društva, i svaki pojedinac će dobiti svoj medijski prostor ukoliko mu je neophodan.

Pišite nam

Kontakt informacije

78400 Gradiška, RS - BiH
+38763/933-787
micromreza(@)gmail.com
redakcija(@)micromreza.com
info(@)micromreza.com

Najnovije vijesti

16
sep2019

Srebro i bronza za devetogodiš...

Mlada teniserka iz Gradiške Tea Kovačević odličnom igrom na Svjetskom prvenstvu (CHAMPIONS BOWL 2019...

16
sep2019

Republika Srpska dobila prvog...

3x3 Republika Srpska i Košarkaški Savez Republike Srpske bili su organizatori finalnog turnira 3x3 l...

16
sep2019

Vrijeđao policajce u Srpcu, pa...

Na području koje operativno pokriva Policijska uprava Gradiška, u protekla 24 časa, evidentirana su...

16
sep2019

Obilježen Dan 16. Krajiške mot...

U Mašićima kod Gradiške juče je obilježeno 28 godina od osnivanja 16. Krajiške motorizovane brigade...