Na 34. redovnoj sjednici Skupštine grada Gradiška imali smo dvije pauze, a sama sjednica je trajala skoro devet časova, što se odavno nije dogodilo. Uzrok su nešto aktivniji odbornici opozicije ali je pitanje da li narod u Gradišci ima alternativu.
Ako pogledamo presjek trenutne političke situacije, jasno je da gradonačelnik Zoran Adžić, neprikosnoveno vlada svim segmentima u Gradišci, bez obzira na trvenja u partiji. Odlazak Nemanje Panića, je neka vrsta političke kapitulacije, gdje je nakon Dušana Ristića skrajnut i Panić i to bez ispaljenog metka.
Ako se vratimo na samu sjednicu, vidljivo je da se Radislav Dončić nešto bolje spremao u odnosu na prethodne sjednice ali zanemaruje najnovije odluke CIK-a, jer vodi kampanju za skupštinskom govornicom, što bi ga moglo skupo koštati. Najveći Dončićev problem je što se i dalje bavi pričama rekla-kazala, umjesto da argumentovano kaže određene činjenice, a činjenice kažu da je direktorica JZU “Dom zdravlja” Gradiška, Slađana Tepavac, sebi povećala platu. Sa druge strane njegov stranački kolega Goran Bijelić je pun pogodak u smislu konstruktivne kritike vlasti iz odborničkih klupa. Njega prati odbornik Branislav Mrakić, ali je uz blagu podršku Zorana Latinovića ovo i dalje nedovoljno za neku ozbiljnu političku alternativu.
Sa druge strane vladajući SNSD će doživjeti sudbinu kakvu dožive svi sistemu, poješće sam sebe, jer sistem koji je napravljen da bi sebe održavao na uštrb društva mora sam sebe pojesti.
Od svih tačaka prosječnom posmatraču sjednice i dalje nije jasno šta se dešava sa Apotekom Gradiška. Oprečni stavovi gradonačelnika i direktorice, nakon čega predstavnik nezavisne revizorske kuće izađe i kaže da je bilo određenih grešaka, pa i kada su u pitanju plate. Mi smo poodavno objavili da je direktorica Apoteke Gradiška nezakonito sebi i svom bratu isplaćuje platu mnogo višu u odnosu na prosjek, nakon čega je grad zatražio mišljenje nezavisne revizorske kuće, koja je našla brojne nepravilnosti i na kraju ujeo vuk magarca.
Gradiška se kreditno zadužila šest miliona KM, što gradonačelnik Adžić pravda činjenicom da će propasti više od tri miliona KM grant sredstava ukoliko ih ne budu pratila vlastita sredstva grada. Sa druge strane opozicija je htjela da se o ovoj tački na početku raspravlja i da su se putem određenih raspodjela mogla sačuvati grant sredstva bez kredita.
Odbornik Goran Bjelić se osvrnuo na odluku Ustavnog suda RS po pitanju Sistema objedinjene naplate, koja bi trebala biti samostalno preduzeće, istakavši da je ova odluka rezultat pobjede građana na sudu, koji su tužili Gradsku upravu Gradiška jer su smatrali da im se na nelegalan način naplaćuje SON.
Od ostalih tačaka treba istaći da nije bilo rasprave oko rada Radio-televizije Gradiška, ali je direktor Rajko Romić iskoristio priliku i objasnio da su plate redovne i da je minus u javnom servisu manji od 1000 KM. Možda se Romić ovdje nečim hvali ili zaboravlja da je dobio više od 400 hiljada KM granta od grada, što mu opet nije bilo dovoljno da posluje u plusu, umjesto toga on naglašava jak marketing RTVG-a.
Ne treba izostaviti ni informaciju koja se pojavila kod rasprave oko javne deponije, gdje postoje indicije da se gradi deponija u Šimićima. Ovu informaciju su demantovali predstavnici DEPOT-a ali su odbornici jednoglasno izglasali protivljenje bilo kakvom obliku izgradnje deponije u pomenutom potkozarskom selu Šimići.
Na kraju je izglasana i tačka koja se tiče osnivanja Sportskog-privrednog društva Kozara, čiji je direktor Srboljub Jandrić, dok je predsjednik Upravnog odbora Slavko Španjić, a članovi Sandro Zeničanin i Žarko Ilić, te Alesandro Poco i Branislav Banjac iz grupacije PMP.