Lovro Chelfi (18) novi je igrač Barselone te će igrati za njenu juniorsku ekipu. Katalonski velikan je objavio da je postignut dogovor s Kustošijom, iz koje će mladi hrvatski vezista preseliti u Barselonu za još uvijek nepoznatu odštetu.
Chelfi je rođen u Zagrebu, a do 2024. bio je u Dinamovoj školi fudbala, nakon čega je prešao u Kustošiju. Tamo je prošle sezone igrao za kadetsku, juniorsku i seniorsku ekipu, te je ukupno upisao 44 nastupa u svim kategorijama uz 13 golova, od kojih je tri postigao u SuperSport Prvoj NL.
Chelfija su ranije povezivali s Liverpulom i Arsenalom, ali ga je njegov agent Endi Bara plasirao u Barselonu. Barina specijalnost je pronalaženje anonimnih talenata i njihovo „parkiranje“ u niželigaša Kustošiju, odakle ih zatim plasira za velike iznose.
Tako je od tamo prodao Dina Klapiju (17) u Lajpcig za 5.2 miliona eura, kao i Mikayila Fayea (18) u Barselonu za 5 miliona eura. Baru je Fayea doveo iz Senegala. Sada je Faye igrač Rena, koji ga je platio 10.3 miliona eura i ima opciju njegovog povratka u Barselonu.
Bara je slično plasirao i Bayea Coulibalyja (19) iz Malija. On je prošle godine došao u Kustošiju, a tokom zime ga je kupio Šarlot za 2 miliona eura. Posljednji Barin veliki posao je dovođenje portugalskog supertalenta Kardosa Varele (16) u Dinamo.
Time je izazvao bijes Porta, nakon što je taj fenomen napustio klub kao slobodan igrač. I ovdje je Bara privremeno sklonio igrača u nižerazredni klub – takođe Dinamo, ali onaj iz Odranskog Obreža, piše hrvatski list Index.hr.











