Micro Mreža
  • Početna
  • O portalu
  • Sve vijesti
  • Servisne informacije
  • Regija
    • Laktaši
    • Srbac
    • Prnjavor
  • Video
    • Emisije
    • Podcast
  • UG MM
    • Aktivnosti UG “Micro mreža”
  • Ankete
  • Čitulje
  • Kontakt
Nema rezultata
vidi sve rezultate
  • Početna
  • O portalu
  • Sve vijesti
  • Servisne informacije
  • Regija
    • Laktaši
    • Srbac
    • Prnjavor
  • Video
    • Emisije
    • Podcast
  • UG MM
    • Aktivnosti UG “Micro mreža”
  • Ankete
  • Čitulje
  • Kontakt
Nema rezultata
vidi sve rezultate
Micro Mreža
Nema rezultata
vidi sve rezultate
  • Početna
  • Sve vijesti
  • O portalu
  • Kontakt
Početna Vijesti Politika & Ekonomija

Građani Gradiške ostali bez kružnog toka i rekonstruisanog puta

Marinko Zeljko od Marinko Zeljko
21/10/2025
u Politika & Ekonomija

Do kraja oktobra mjeseca ostalo je 10 dana, a time ističe i rok za završetak rekonstrukcije magistralnog puta Klašnice-Gradiška koji će po svemu sudeći biti prolongiran, a uprkos brojnim upitima Micro mreže , JP ”Putevi RS” bez odgovora do kada i šta je razlog kašnjena istih.

Naime, na upit Micro mreže iz jula mjeseca ove godine iz Puteva RS su najavili da će radovi na rekonstrukciji magistralnog puta na dionici od mjesta Brestovčina pa do kružne raskrsnice “Jabuka” krenuti u srijedu 16.07.2025. godine, ali do dana današnjeg mašine nisu započele struganje preostalog dijela dionice magistralnog puta niti je na dionici od Aleksandrovca do Nove Topole započeto nanošenje završnog sloja asfalta, a pogotovo nije apočela izgradnja kružne raskrsnice u centru Nove Topole.

Upravo je navedena raskrsnica “kamen spoticanja” jer su prema odgovoru iz Puteva RS problem nerješeni imovinsko-pravni odnosi koje grad Gradiška nije riješio sa vlasnikom parcele u koju zalazi izlazni krak buduće kružne raskrsnice, što će vjerovatno uticati na to da raskrsnica neće biti urađena. Ko živi u Novoj Topoli i saobraća preko ove raskrsnice zna koliko je njoj potreban kružni tok.

Međutim, ostaje nejasno zašto radovi nisu nastavljeni na ostatku puta, a preostalo je kako smo i pojasnili, da se ostruže postojeći dio asvalta na dionici od Brestovčine do Gradiške, a zatim da se kompletira dionica od Aleksandrovca do Gradiške sa potrebnim brojem slojeva asvalta, te postavi adekvatna horizontalna i vertikalna signalizacija.

Pitali smo i gradonačelnika Gradiške, Zorana Adžića, oko izostanka radova i da li će biti građena kružna raskrsnica u centru Nove Topole.

“U stalnim smo komunikacijama sa nosiocem investicije JP Putevi RS, tražimo i molimo da se prije zime magistralni put završi. Imamo obećanje da bi trebalo biti tako. Važno nam je jer su u projektu dvije kružne raskrsnice koje su vrlo bitne za funkcionisanje saobraćaja, pogotovo na prostoru privredne zone i samog raskršća u Novoj Topoli, privrednici i građani koji prolaze i koriste magistralni put željno iščekuju da se završi”, rekao je Adžić.

Kako su iz Puteva RS potvrdili za Micro mrežu, da neće graditi kružnu raskrsnicu u centru Nove Topole, upitali smo gradonačelnika Adžića da pojasni zbog čega se od ovog projekta odustalo.

“Imamo proces na sudu oko vlasništva samog privrednog subjekta “Mlin” u Novoj Topoli, gdje prethodni vlasnik nije razumio prostorni i regulacioni plan i plansku dokumentaciju, a svjesni smo da je ubrzana komunikacija gdje god je izgrađena kružna raskrsnica. Ostvarili smo komunikaciju sa novim vlasnikom da riješimo i taj problem”, dodao je Adžić.

Rekonstrukcija magistralnog puta M101 Klašnice – Nova Topola – Gradiška započeta je u septembru 2022. godine. Većina radova na dijelu magistrale od Klašnica do Aleksandrovca u Laktašima je završena tokom 2023. godine, a najsporije su napredovali radovi tokom 2024. godine u dijelu od Nove Topole prema Gradišci.

Vozači koji svakodnevno odlaze na posao u Gradišku ili Banjaluku ne kriju ogorčenje što se čitav proces odužio, te pamte muke sa rupama kada je bio ostrugan asvalt na dionici od Nove Topole do Rovina, a zatim od Dubrava do Brestovčine od čega su stradala mnoga vozila, ali i sadšnje poteškoće koje se manifestuju naročito noću gdje nedostatak horizontalne signalizacije ugrožava bezbjednost saobraćaja.

Valja istaći i činjenicu da preduzeće “Niskogradnja” ovih dana radi punom parom na području Banjaluke te na asvaltiranju završnog sloja na putu Srbac-Derventa dok je u Gradišci zatišje još od aprila mjeseca ove godine.

Projekat rekonstrukcije navedenog pravca povjeren je preduzeću “Niskogradnja“ Laktaši, a investitor je JP “Putevi Republike Srpske“.

Tags: istaknutoNova TopolaZoran Adžić
ShareTweetSendSend

Pročitajte i ove priče

FOTO: PIXABAY

Dobre vijesti za vozače: Pojeftinilo gorivo u RS

04/12/2025

Turski konzul u radnoj posjeti Gradišci

03/12/2025

Raspisan Javni poziv po programima zapošljavanja i samozapošljavanja za 2025. godinu

03/12/2025

Rekordna potrošnja građana RS za “Crni petak”

02/12/2025

Zapratite nas

  • 36k Pratilaca
  • 4.5k Pratilaca
  • 3.8k Pretplatite se
  • 333 Pratilaca

Najnovije

Prekidi u snabdjevanju električnom energijom u više naselja

05/12/2025

Rukometaši Kozare remizirali u Bijeljini

04/12/2025

Dogovoreno povećanje boračkog dodatka u Republici Srpskoj

04/12/2025

Oglasila se škola u Laktašima u kojoj je radio uhapšeni profesor

04/12/2025

Policajci BiH bi u „interesu službe“ i „dobrovoljnosti“ mogli raditi do 65. godine – sindikalci protiv

04/12/2025

Podržite rad portala Micro Mreža

Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način donirate iznos koji želite. E-mail za donacije putem PayPal-a je [email protected]

Micro Mreža je najčitaniji portal u Gradišci. Saznajte najnovije informacije iz Gradiške, Srpca i Laktaša.

Kontakt
  • Vidovdanska 1a, 78400 Gradiška, BiH
  • [email protected]
Redakcija
  • [email protected]
  • +387 066/208-027
Pratite nas i putem:

2016 – 2025 Udruženje građana Micro mreža- Sva prava zadržava.

Developed by AVALON STUDIO

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Nema rezultata
vidi sve rezultate
  • Početna
  • O portalu
  • Sve vijesti
  • Društvo
  • Politika & Ekonomija
  • Region & Svijet
  • Sport
  • Fudbal
    • Fudbal Evropa & Svijet
    • Premijer liga BiH
      • Premijer liga BiH rezultati
    • Fudbal I liga RS
      • Fudbal I liga RS rezultati
    • Fudbal II liga RS
      • Fudbal II liga rezultati
    • Fudbal III liga RS
      • Fudbal III liga rezultati
    • Fudbal IV liga RS
      • Fudbal IV liga RS rezultati
    • Fudbal V liga RS
      • Fudbal V liga RS rezultati
  • Košarka
  • Tenis
  • Rukomet
  • Ostali sportovi
  • Kultura
  • Intervju
  • Moj stav
  • Studentsko ćoše
  • Zanimljivosti
  • Život & zdravlje
  • Selo & poljoprivreda
  • Rubrika za privredu
  • Priče sa granice
  • Naše hronike
  • Ostale vijesti
  • Servisne informacije
  • Regija
    • Laktaši
    • Srbac
    • Prnjavor
  • Video
    • Emisije
    • Podcast
  • UG MM
    • Aktivnosti UG “Micro mreža”
  • Ankete
  • Čitulje
  • Kontakt