Izborna sjednica Skupštine Sportskog-ribolovnog društva “Amur“ održana je juče u Gradišci na kojoj je izabrano novo-staro rukovodstvo koje je najavilo nastavak započetih aktivnosti, ali i realizaciju brojnih ambicioznih planova u narednom periodu.
Za predsjednika Upravnog odbora ponovo je izabran Marko Gljivica, dok će funkciju predsjednika Skupštine obavljati Strahinja Jurišić.
U fokusu rada društva u narednom periodu biće unapređenje ribolovnog turizma, kao i podizanje svijesti građana o značaju očuvanja prirodnih bogatstava na području Gradiške.
Iz Amur-a ističu da neće odustati od inicijative deminiranja obale rijeke Save, što vide kao ključni preduslov za razvoj turizma i bezbjedno korišćenje riječnih resursa.
Među prioritetima su i aktivnosti na vraćanju autohtonih vrsta ribe poput pastrmke i mladice u planinske rijeke, zaštita rijeke Mature, kao i prilagođavanje ribarskih staza osobama sa invaliditetom.
U narednom periodu planirana je i izgradnja ribarskog doma, organizacija domaćih i međunarodnih takmičenja, kao i manifestacija poput “Savskih večeri“ i „Savske regate“, koje bi dodatno obogatile turističku ponudu ovog kraja.
Iz Amur-a podsjećaju na promjenjen režim ribolova u ribolovnoj zoni Gradiška po Rješenju Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede RS kojim se je uspostavljen režim ribolova “uhvati i pusti” u periodu od 01. februara do 31. decembra 2026. godine za matične vrste ribe: som, šaran i smuđ čija je pojedinačna težina veća od četiri kilograma u cilju povećanja ribljeg fonda.
Sportsko-ribolovno društvo “Amur” bavi se zaštitom ribe i ribljeg fonda, organizacijom sportskih i rekreativnih aktivnosti na rijakama i jezerima s teritorije Gradiške, te zaštitom životne sredine i unapređenjem turističke ponude grada na Savi.













