Književnica i publicista Nedeljka Đukić Borojević, autorka monografije “Heroina Lepa Radić“, čiji je izdavač CKUD “Lepa Radić“ Gradiška, dobitnica je priznanja Tesline fondacije, koje joj je uručeno u Filadelfiji povodom obilježavanja 170 godina od rođenja Nikole Tesle.
Na konferenciji je učestvovala na poziv Fondacije Nikola Tesla iz Filadelfije, kao predstavnica Udruženja književnika “Zlatno pero“ iz Ciriha, gdje je imala zapažen nastup govoreći stihove posvećene Tesli.
Ovo priznanje ima poseban značaj i za Gradišku, budući da je Đukić Borojević autorka monografije „Heroina Lepa Radić“, posvećene životu i djelu najmlađe heroine Potkozarja. Promocija monografije biće održana krajem jula u Gradišci.
Nedeljka Đukić Borojević godinama se bavi književnim i istraživačkim radom. Autor je više knjiga i brojnih publicističkih tekstova, a svojim stvaralaštvom posvećena je očuvanju istorijskog pamćenja, kulture i nacionalnog identiteta.
Za svoj rad nagrađivana je u zemlji i inostranstvu te aktivno učestvuje u radu književnih udruženja i kulturnih manifestacija.













