Na narednoj sjednici Skupštine grada Gradiška, koja je zakazana u utorak, odbornici će glasati za novog vršioca dužnosti direktora Javne zdravstvene ustanove “Dom zdravlja” Gradiška.
Kako Micro mreža nezvanično saznaje, akutelni direktor Siniša Adžić je podnio ostavku na to mjesto, dok razlog za takvu odluku nismo uspjeli saznati.
Ono što je ipak jasno svima, jeste i priča koju smo objavili prije nekoliko dana, gdje smo ukazali da direktori domova zdravlja odlučuju sami o sebi, te da se zbog toga nalaze u klasičnom sukobu interesa, a jedan od takvih direktora je i Siniša Adžić. Kako smo i napisali Adžić je i potpredsjednik Skupštine grada Gradiška, a na to mjesto je došao kao kadar Ujedinjene Srpske, te je redovno glasao za izvještaje Doma zdravlja Gradiška.
Ipak, o razlozima Adžićeve ostavke možemo govoriti i kroz to da on ne želi medijsku pažnju, te je nakon našeg pisanja donio odluku da napusti mjesto direktora Doma zdravlja. Isto tako, razloge Adžićeve ostavke možemo tražiti i u samoj Ujedinjenoj Srpskoj, odnosno, Gradskom odboru Gradiška, koja će teško dočekati nove izbore.
Naime, Adžićeva nasljednica na mjestu direktora Doma zdravlja Gradiška je epidemiolog Slađana Tepavac, za koju je jasno da nije izbor Ujedinjene Srpske, nego Zorana Adžića i SNSD-a. Upitna je i sudbina Siniše Adžića na čelu Ujedinjene Srpske u Gradišci, a za sada nije poznato ko bi mogao preuzeti partiju u ovoj lokalnoj zajednici.
Slađana Tepavac je mnogo bliža Vesni Gluvić Čelić, koja osim objava na fejsbuku nije pokazala svoje opoziciono djelovanje, iako je od strane vrha SDS-a najavljena kao neko ko će preporoditi SDS u Gradišci. Još jedna doktorica, Tanja Pećanac, je odavno na izlaznim vratima iz Ujedinjene Srpske, pa je sudbina ove partije od odlaska Slavka Dunjića s njenog čela krajnje neizvjesna.
Neizvjesnost ne vlada samo u Ujedinjenoj Srpskoj, jer pored njih i DNS u Gradišci stoji na staklenim nogama. Od odbornika Saše Lazića na prethodnoj sjednici nismo dobili informaciju kakav je njegov dalji put, s obzirom da se uveliko priča da napušta partiju.
Politička trgovina je postala praksa, narod je na to navikao, pa više nema ni moralne osude za određene postupke pojedinaca, s toga i ne čudi što neke partije fiktivno postoje ali čudi odluka glasača koji programe i rad tih partija podržavaju i daju im glas na izborima. Sa druge strane, javna preduzeća i javne ustanove grcaju u dugovima, a eklatantan primjer nedomaćinskog upravljanja je i Dom zdravlja Gradiška, koji iz godine u godine gomila dugove i posluje negativno.