Današnja rubrika GRADIŠKA, moj grad pripala je Vladani Trivić-diplomiranoj vaspitačici i edukatorici emocionalne pismenosti iz Udruženja “Most” i sudionici brojnih projekata koje je usvojila ne samo na području opštine Gradiška nego na državnom nivou.
Gradiška je mali grad, ali prepun ljudi koji znaju što nije dobro i što bi trebalo uraditi, ali ne pokazuju inicijativu da nešto mijenjaju oni sami. U ime pokretanja inicijative za dobrim promjenama u našem gradu, istaknuta bih problem ginekološkog odjela Opšte bolnice. Mokri čvorovi i kupatila su lošeg stanja, neuslovni za mlade majke koje trebaju da se porode ili su već već porodile, ai za bolesnice koje se liječe na drugi dio odjela. Zahrđale kade, wc školjke bez daški nisu uslovi, u kojima treba da borave operisane pacijentkinje i mlade majke sa novorođenčetom.
Ako ne postoji budžet Vlade RS i Općine Gradiška za rješavanje ovog problema, jedno od rjełenja će imati međunarodni fond za infrastrukturne projekte koji se mogu aplicirati. To je šansa za osiguranje financijskih sredstava pomoću kojih je problem mokrih čvorova uspješno riješio. Primjena projekata u ime institucije, u ovom slučaju Opšte bolnice Gradiška, može vršiti Razvojnu agenciju Gradiška, koja ima ljudske kapacitete osposobljene za primjenu na slične projekte.
Pored problema koji su navela, naglasila bih i pozitivne promjene koje bi bile vidljive u našem gradu u proteklom razdoblju i na koje sam posebno ponosna. Jedna od njih je povećala broj kulturnih dešavanja organiziranih od strane Zavičajnog muzeja, koji je povećao broj izložbi i aktivno radio na svojoj popularizaciji raznim vrstama aktivnosti za sugrađane svih uzrasta. Obnova postojećih spomenika, ali i podizanje novog u znak sjećanja na protu Dušana Subotića, pokazuje da je senzibilitet gradiščanaca za istoriju i ličnosti koje su doprinjele razvoju ovog grada. U porastu je i broj sadržaja namjeničnih za mlade, koji sve više dobijaju prostor da se izraze, kako kroz aktivnost nevladinih organizacija, tako i školu koje sve više imaju slučaj za potrebe svojih đaka.