OD 42 kluba koliko ih čini Šahovski savez Republike Srpske, njih 25 je u krajem februara potpisalo zahtjev za održavanje Skupštine, a istog dana kompletna dokumentacija proslijeđena je predsjedniku Skupštine ŠS RS, koji se ni poslije sedam dana nije oglasio o ovom zahtjevu.
Dvovlašće, neefikasnost, samovolja i funkcionisanje koje nije u skladu sa statutom i onim što program nalaže kada je u pitanju ŠS RS doveli su do pobune klubova, koji smatraju da rukovodstvo ne može funkcionisati na ovakav način. S toga su klubovi odlučili da zatraže od ŠS RS i predsjednika Radovana Grdinića zakaže Skupštinu, nakon čega je prvobitno došlo do ćutanja, a zatim ekspresnog organizovanja Skupštine.

Odgovor je bio kratak i precizan. Skupština je organizovana 15. marta bez prethodnih kosnultacija i u periodu koji nikome ne odgovara, odnosno u periodu koji klubove stavlja pred svršen čin.
Micro mreža je već pisala o turbulencijama prisutnim u ŠSRS, kada smo objavili priču o dva saveza u šahu. Da strasti ne jenjavaju pokazuje i novonastala situacija, a mnoge stvari će biti jasnije nakon završetka planirane Skupštine 15. marta.








