Micro Mreža
  • Početna
  • O portalu
  • Sve vijesti
  • Servisne informacije
  • Regija
    • Laktaši
    • Srbac
    • Prnjavor
  • Video
    • Emisije
    • Podcast
  • UG MM
    • Aktivnosti UG “Micro mreža”
  • Ankete
  • Čitulje
  • Kontakt
Nema rezultata
vidi sve rezultate
  • Početna
  • O portalu
  • Sve vijesti
  • Servisne informacije
  • Regija
    • Laktaši
    • Srbac
    • Prnjavor
  • Video
    • Emisije
    • Podcast
  • UG MM
    • Aktivnosti UG “Micro mreža”
  • Ankete
  • Čitulje
  • Kontakt
Nema rezultata
vidi sve rezultate
Micro Mreža
Nema rezultata
vidi sve rezultate
  • Početna
  • Sve vijesti
  • O portalu
  • Kontakt
Početna Srbac

Mladić iz Srpca prodajom svog automobila želi da pomogne u liječenju dječaka Igora Gužvića

Micro Mreža od Micro Mreža
12/09/2024
u Srbac

Kako bi pomogao petogodišnjem Igoru Gužviću iz Vlaknice kod Srpca, koji ima težak oblik autizma, dvadesetsedmogodišnji Srpčanin Bojan Kresojević odlučio je da polovinu novca od prodaje automobila odvoji za liječenje dječaka.

Vidjevši na društvenim mrežama da Udruženje građana “Cezar”, u saradnji sa nevladinom organizacijom “Milenijum” planira organizovati humanitarno veče za Igora, mladi Srpčanin je poželio da na ovaj način pruži podršku kako bi se što prije obezbijedio novac za terapiju.

– Automobil ne vozim već neko vrijeme pa sam još ranije odlučio da ga prodam, a kada sam saznao za akciju nisam se dvoumio da od tog prihoda odvojim pola iznosa za malog dječaka. Čak nisam na početku ni znao o kome se radi, a poslije sam shvatio da poznajem njegovog oca. Moji motivi su isključivo humani i jednostavno sam osjetio potrebu da pomognem ovoj porodici u nevolji koja ih je zadesila – rekao je Bojan.

Ističe da je “opel vektra”, koju je ponudio na prodaju, u dobrom stanju i da su ga već kontaktirali zainteresovani kupci.

– Vozilo je staro 17 godina, a relativno skoro je urađen mali i veliki servis i stavljena nova turbina na koju ima garancija godinu dana. Posjeduje dosta prateće opreme i moja procjena je da vrijedi oko šest hiljada KM. Nadam se da će biti zainteresovanih i da ću u uspjeti u svom naumu – rekao je Bojan, koji je završio srednju školu za automehaničara i radi u firmi “Atom kompani”.

Izvršna direktorica “Cezara” Tanja Šnjegota pohvalila je Bojanov gest i pozvala sve sugrađane koji su u mogućnosti da kupovinom ulaznica pomognu humanitarno veče “Srcem za Igora” koje je planirano 20. septembra u 19 časova u Domu kulture “Uglješa Kojadinović”.

– Terapija za Igora stiže iz Rusije i veoma je skupa te za otprilike dva mjeseca korišćenja iznosi 1.600 evra. Saznali smo od roditelja da veoma teško dolaze do sredstava i da su iscrpili sve finansijske mogućnosti pa smo odlučili da se priključimo. Uspjeli su nekako doći do novca za terapiju koju trenutno prima, a ostalo je još da se obezbijedi nekoliko doza – rekla je Šnjegota.

Prema njenim riječima, njihovi volonteri trenutno prodaju ulaznice u gradu i javnim preduzećima i ustanovama.

– Dobro će nam doći i potencijalne donacije od privatnih firmi i pojedinaca i nadam se da ćemo svi zajedno pokazati da imamo veliko srce i da smo jedinstveni onda kada je to najpotrebnije – istakla je Šnjegota.

Podrška

Pomoć Igoru Gužviću ranije su pružili i njegovi drugovi iz vrtića “Naša radost” iz Srpca koji su izrađivali ukrase na kreativnim radionicama, a njihovom prodajom na izložbi povodom vaskršnjih praznika prikupili su dio sredstava. Podršku je pružilo i Udruženje žena iz Srpca koje je na osmomartovskom sajmu u centru grada prikupilo 820 KM donacijama članica udruženja i drugih građana.

/Glas Srpske/

ShareTweetSendSend

Pročitajte i ove priče

Plesači Cezara osvojili zlato i bronzu na festivalu u Beogradu

09/02/2026

Srpčanin i u šestoj deceniji života osvaja zlatne medalje u karateu

04/02/2026
FOTO: PIXABAY

Na listi najvećih poreskih dužnika i dalje firme iz Gradiške, Srpca i Laktaša

30/01/2026

CNC centar u Srpcu počinje sa radom naredne godine

27/01/2026

Zapratite nas

  • 37k Pratilaca
  • 5.9k Pratilaca
  • 4.2k Pretplatite se
  • 2k Pratilaca

Najnovije

Greške bez posljedica

09/02/2026

Kakvo nas vrijeme očekuje sutra?

09/02/2026

GBO Gradiška obilježava Dan BORS-a

09/02/2026

Zavičajni muzej otvara vrata izložbi „Novac kroz vrijeme“

09/02/2026

Futsaleri Gradiške osvojili bod u Brčkom, slijedi gostovanje u Bijeljini

09/02/2026

Podržite rad portala Micro Mreža

Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način donirate iznos koji želite. E-mail za donacije putem PayPal-a je [email protected]

Micro Mreža je najčitaniji portal u Gradišci. Saznajte najnovije informacije iz Gradiške, Srpca i Laktaša.

Kontakt
  • Vidovdanska 1a, 78400 Gradiška, BiH
  • [email protected]
Redakcija
  • [email protected]
  • +387 066/208-027
Pratite nas i putem:

2016 – 2025 Udruženje građana Micro mreža- Sva prava zadržava.

Developed by AVALON STUDIO

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Nema rezultata
vidi sve rezultate
  • Početna
  • O portalu
  • Sve vijesti
  • Društvo
  • Politika & Ekonomija
  • Region & Svijet
  • Sport
  • Fudbal
    • Fudbal Evropa & Svijet
    • Premijer liga BiH
      • Premijer liga BiH rezultati
    • Fudbal I liga RS
      • Fudbal I liga RS rezultati
    • Fudbal II liga RS
      • Fudbal II liga rezultati
    • Fudbal III liga RS
      • Fudbal III liga rezultati
    • Fudbal IV liga RS
      • Fudbal IV liga RS rezultati
    • Fudbal V liga RS
      • Fudbal V liga RS rezultati
  • Košarka
  • Tenis
  • Rukomet
  • Ostali sportovi
  • Kultura
  • Intervju
  • Moj stav
  • Studentsko ćoše
  • Zanimljivosti
  • Život & zdravlje
  • Selo & poljoprivreda
  • Rubrika za privredu
  • Priče sa granice
  • Naše hronike
  • Ostale vijesti
  • Servisne informacije
  • Regija
    • Laktaši
    • Srbac
    • Prnjavor
  • Video
    • Emisije
    • Podcast
  • UG MM
    • Aktivnosti UG “Micro mreža”
  • Ankete
  • Čitulje
  • Kontakt