Micro Mreža
  • Početna
  • O portalu
  • Sve vijesti
  • Servisne informacije
  • Regija
    • Laktaši
    • Srbac
    • Prnjavor
  • Video
    • Emisije
    • Podcast
  • UG MM
    • Aktivnosti UG “Micro mreža”
  • Ankete
  • Čitulje
  • Kontakt
Nema rezultata
vidi sve rezultate
  • Početna
  • O portalu
  • Sve vijesti
  • Servisne informacije
  • Regija
    • Laktaši
    • Srbac
    • Prnjavor
  • Video
    • Emisije
    • Podcast
  • UG MM
    • Aktivnosti UG “Micro mreža”
  • Ankete
  • Čitulje
  • Kontakt
Nema rezultata
vidi sve rezultate
Micro Mreža
Nema rezultata
vidi sve rezultate
  • Početna
  • Sve vijesti
  • O portalu
  • Kontakt
Početna Vijesti Sport Fudbal

Ognjen Ožegović: Igrao bih u Partizanu za džabe!

Micro Mreža od Micro Mreža
29/01/2019
u Fudbal, Fudbal Evropa & Svijet, Sport, Vijesti

Napadač Partizana na pozajmici u Arsenalu iz Tule Ognjen Ožegović kaže da ga niko iz kluba nije zvao otkako se preselio u Rusiju, ali i da bi, “kao partizanovac od rođenja uvek došao u Partizan da igra za džabe”.

Kada je dolazio u Partizan izazvao je pravu buru, jer je bio igrač Crvene zvezde i na društvenim mrežama je “peckao” komšije. Ta tema je bila toliko “vruća” da je izvela iz takta sportskog direktora Ivicu Ilieva, koji je na predstavljanju Ožegovića zagrmeo: “Ja garantujem za ovog momka!”.

Ognjen Ožegović je u Partizanu odigrao ukupno 56 utakmica i postigao 16 golova (što u takmičarskim, što u prijateljskim mečevima). Otišao je u septembru 2018. godine u Arsenal iz Tule (Rusija), ostavivši emotivnu poruku: ”Hvala ti, crno-bela ljubavi”.

U intervjuu za “Kurir”, Ožegović je rekao da je bio prinuđen da potraži novu sredinu, jer je bio “sklonjen iz Partizana” i otkrio da je prošlog leta Partizan odbio ponudu od jednog kluba iz Francuske za njega u visini od 800.000 evra.

Ožegovića Partizan nije prodao Arsenalu iz Tule. Otišao je tamo kao pozajmljen igrač crno-belih, sa kojima ima ugovor još godinu i po dana.

“Vratiću se na leto, javiću se u klub. Ako ljudi iz uprave nisu računali na mene ove sezone, ne vidim da će na mene računati sledećeg leta. Mislim da ću opet na transfer-listu- Ali, ako budu računali na mene, uvek sam tu da pomognem. I ako bude opcija da me prodaju, izabraću najbolju za Partizan”, rekao je Ožegović za “Kurir”.

Nije mu baš jasno zašto je izgubio status prvotimca, da ga čak nisu videli ni među rezervama, ali da je sve primio kao profesionalac. Ističe i da ga “apsolutno niko iz kluba nije kontaktirao” otkako je otišao, niti da su mu poželeli sreću.

Ipak, i pored toga, nema gorka osećanja prema klubu.

“Za mene je bitno što sam oba derbija odigrao dobro, što sam dao neke bitne golove. Da svojoj deci s ponosom pričam o tome. A sve što se desilo prema meni ne zameram. Praštam im. Ispao sam korektan. Stopirao sam sva dugovanja prema Partizanu, potpisao sve reprograme da bi se ove godine igrala Evropa. Što se mene tiče, obraz mi je čist”, kaže Ožegović.

Njegov dolazak u Partizan bio je, rekosmo, buran, a on ističe da je oduvek navijač Partizana i da bi za Partizan igrao besplatno!

“Najbolji prijatelji i porodica znaju da sam od malih nogu navijao za Partizan i da je crno-beli dres bio moj san. Iskreno, u tom trenutku, kada sam dolazio, nisam razmišljao o pritisku, a svi znamo kako je to bilo medijski ispraćeno. Meni je bilo bitno samo da dođem, novac me nije interesovao. Bio sam na putu za aerodrom, trebalo je da odem u Rusiju, kada me je pozvao Partizan. Došao sam za tri puta manje para. I ne žalim! Kad bih se jednog dana obezbedio, za Partizan bih igrao za džabe! Bez dileme!”.

I još jedna zanimljivost za Ožegovića. Umalo da zaigra za reprezentaciju Bosne i Hercegovine!

“Zvao me je selektor Robert Prosinečki, hteo je da zagram za BiH. Složio sam se, ali administracija, odnosno propisi su mi napravili problem. Bio sam član reprezentacije Srbije 2016. godine kada je selekcija igrača iz domaće lige igrala protiv Katara. Bio je to FIFA termin, a pravila kažu da posle takve utakmice nemam pravo da promenim reprezentaciju”, rekao je Ožegović u intervjuu “Kuriru”.

 

ShareTweetSendSend

Pročitajte i ove priče

Raspored utakmica u Areni Gradiška

05/12/2025
FOTO: Bolnica Gradiška

Ginekološke preglede možete obavljati i u Bolnici Gradiška

05/12/2025

Pošte Srpske raspisale konkurs “Pišem pismo Djedu Mrazu”

05/12/2025

Sedmoro pripadnika UIO BiH i Granične policije optuženi za primanje mita

05/12/2025

Zapratite nas

  • 36k Pratilaca
  • 4.5k Pratilaca
  • 3.8k Pretplatite se
  • 333 Pratilaca

Najnovije

Raspored utakmica u Areni Gradiška

05/12/2025
FOTO: Bolnica Gradiška

Ginekološke preglede možete obavljati i u Bolnici Gradiška

05/12/2025

Pošte Srpske raspisale konkurs “Pišem pismo Djedu Mrazu”

05/12/2025

Sedmoro pripadnika UIO BiH i Granične policije optuženi za primanje mita

05/12/2025
Foto: Granična policija BiH

Vozač iz Gradiške uhapšen nakon odbijanja testa na drogu

05/12/2025

Podržite rad portala Micro Mreža

Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način donirate iznos koji želite. E-mail za donacije putem PayPal-a je [email protected]

Micro Mreža je najčitaniji portal u Gradišci. Saznajte najnovije informacije iz Gradiške, Srpca i Laktaša.

Kontakt
  • Vidovdanska 1a, 78400 Gradiška, BiH
  • [email protected]
Redakcija
  • [email protected]
  • +387 066/208-027
Pratite nas i putem:

2016 – 2025 Udruženje građana Micro mreža- Sva prava zadržava.

Developed by AVALON STUDIO

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Nema rezultata
vidi sve rezultate
  • Početna
  • O portalu
  • Sve vijesti
  • Društvo
  • Politika & Ekonomija
  • Region & Svijet
  • Sport
  • Fudbal
    • Fudbal Evropa & Svijet
    • Premijer liga BiH
      • Premijer liga BiH rezultati
    • Fudbal I liga RS
      • Fudbal I liga RS rezultati
    • Fudbal II liga RS
      • Fudbal II liga rezultati
    • Fudbal III liga RS
      • Fudbal III liga rezultati
    • Fudbal IV liga RS
      • Fudbal IV liga RS rezultati
    • Fudbal V liga RS
      • Fudbal V liga RS rezultati
  • Košarka
  • Tenis
  • Rukomet
  • Ostali sportovi
  • Kultura
  • Intervju
  • Moj stav
  • Studentsko ćoše
  • Zanimljivosti
  • Život & zdravlje
  • Selo & poljoprivreda
  • Rubrika za privredu
  • Priče sa granice
  • Naše hronike
  • Ostale vijesti
  • Servisne informacije
  • Regija
    • Laktaši
    • Srbac
    • Prnjavor
  • Video
    • Emisije
    • Podcast
  • UG MM
    • Aktivnosti UG “Micro mreža”
  • Ankete
  • Čitulje
  • Kontakt