Dušan Gajić Gaja bio je odličan fudbaler, ali je bio i još veći čovjek.

Kada je počela pandemija korona virusa, jedna divna priča iz Španije obišla je svijet. Naime, jedan navijač Valensije je godinama imao sezonsku kartu ali je u svojim pedesetim godinama potpuno oslijepio.
Međutim to ga nije sprečilo da i dalje dolazi na svaku utakmicu da bi osjetio atmosferu. Kada je preminuo klub je na njegovo mjesto postavio statuu kako bi zauvjek ostao na tom mjestu na svakoj utakmici popularnih ‘Slijepih miševa’.

Tako je njegovo mjesto na stadionu ”Mestalja” zauvijek ostalo zauzeto, a mjesto pod svodovima tribina stadiona ”Krndije” ovih dana dobio je i Dušan Gajić koji će svoj klub zauvijek posmatrati.
Dušan Gajić preminuo je 30. septembra 2019. godine, a ostaće upamćen kao osoba koja je u svakom trenutku širila pozitivnu energiju, kako na terenu tako i van njega.
Fudbalski klub ”Obradovac” pokazao je da će Gaja zauvijek ostati u srcima svih onih koji su ga poznavali, a ovaj mural biće i primjer svim dječacima i djevojčicama koji u budućnosti žele postati dobri ljudi.
Inicijatori murala su članovi FK ”Obradovac”, a autor je Deni Božić iz Doboja. Dres sa brojem 10, u čast Dušana Gajića zauvjek je povučen.