Micro Mreža
  • Početna
  • O portalu
  • Sve vijesti
  • Servisne informacije
  • Regija
    • Laktaši
    • Srbac
    • Prnjavor
  • Video
    • Emisije
    • Podcast
  • UG MM
    • Aktivnosti UG “Micro mreža”
  • Ankete
  • Čitulje
  • Kontakt
Nema rezultata
vidi sve rezultate
  • Početna
  • O portalu
  • Sve vijesti
  • Servisne informacije
  • Regija
    • Laktaši
    • Srbac
    • Prnjavor
  • Video
    • Emisije
    • Podcast
  • UG MM
    • Aktivnosti UG “Micro mreža”
  • Ankete
  • Čitulje
  • Kontakt
Nema rezultata
vidi sve rezultate
Micro Mreža
Nema rezultata
vidi sve rezultate
  • Početna
  • Sve vijesti
  • O portalu
  • Kontakt
Početna Vijesti Društvo

Prnjavorčanin Dejan Pejašinović jedan od najmlađih oficira u Vojsci Srbije (FOTO)

Micro Mreža od Micro Mreža
01/10/2024
u Društvo, Prnjavor, Vijesti

DEJAN PEJAŠINOVIĆ (25) iz Prnjavora postao je jedan od najmlađih oficira Vojske Srbije, nakon završene Vojne akademije u Beogradu, i time učinio ponosnim rodni grad ali i cijelu Republiku Srpsku.

On se zajedno sa kolegom Aleksom Đurićem iz Vlasenice našao među 159 kadeta 144. i 145. klase Vojne akademije, koji su nakon završenog školovanja promovisani u najmlađe oficire, na svečanosti ispred Doma Narodne skupštine Srbije.

Dejan je za „Novosti“ ispričao kako je stigao do ovog visokog čina u 25. godini života. Ističe da životu svako bira svoj put, a da je izabrao zasnovan na patriotizmu i ljubaviprema otadžbini Republici Srpskoj. Pre Vojne akademije završio je elektrotehničku srednju školu u rodnom gradu, a potom i Policijsku akademiju u Banjaluci.

– Nisam želio da biram put koji me vodi van granica moje zemlje za neke strane valute, jer lično ne smatram da je uspješan onaj koima mnogo novca, već onaj ko živi srećno i ko ostavi neki trag iza sebe. Pronašao samsvoje mjesto u Ministarstvu unutrašnjih poslova Republike Srske, osjetivši ponos kada obučem uniformu, znajući da radim nešto što volim, a ne nešto što moram. Namjeravao da upišem Fakultet bezbjednosnih nauka u Banjaluci. Pred kraj školovanja na Policijskoj akademiji klasom je prošlo obavještenje da Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srske šalje dva kadeta na Vojnu akademiju. Prijavilo se nas 15-ak, među kojima smo izabrani moj kolega Aleksa i ja – počeo je priču Pejašinović.

Aleksa i Dejan su na prestižnu akademiju u Beogradu primljeni kao pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske, gdje će se i vratiti, s tim što će umjesto vojnog čina potporučnika u MUP-u Srpske imati zvanje mlađih inspektora.

Dejan je pojasnio kako je izgledao radni dan na Vojnoj akademiji za jednog kadeta.

– Prva i druga godina su iste za sve module, minimalne su razlike, dok u trećoj godini biramo smjerove, konkretno ja sam izabrao pješadiju. To je jedan od težih smjerova na Vojnoj akademiji, što se tiče fizičke izdržljivosti. Ustajanje je u šest časova, nakon čega kadeti imaju vrijeme za ličnu higijenu, zatim se ide na jutarnje vježbanje, pa na doručak. Poslije doručka kadeti se spremaju za smotru, koja počinje svako jutro u 7:50 časova dizanjem državne zastave i himnom Republike Srbije. Nakon smotre kadeti odlaze na nastavu,koja traje do ručka. Pored predavanja i teorije, kadeti odlaze i na posebne oblike nastave, nama poznatiji kao „tereni“, na pješadiji ih ima mnogo. Sva sredstva iz naoružanja kojaizučavama, praktično radimo i iz njih gađamo na strelištima Vojske Srbije, kao i sva teorija koju pređemo iz taktike, praktično realizujemo na zemljištu. Kiša, snijeg, blato, toplo, a ni hladno vrijeme nisu mogli da sruše naš duh, našu volju i spremnost da istrajemo do kraja – rekao je Dejan.

Dejan ističe da čin vojnog oficira podrazumijeva niz kvaliteta – vjernost otadžbini, posvećenost profesiji, odanost, hrabrost, disciplinovanost, solidarnost, čojvečnost, dostojanstvo i požrtvovanost.

Nevena Bunić / Novosti

ShareTweetSendSend

Pročitajte i ove priče

Raspored utakmica u Areni Gradiška

05/12/2025
FOTO: Bolnica Gradiška

Ginekološke preglede možete obavljati i u Bolnici Gradiška

05/12/2025

Pošte Srpske raspisale konkurs “Pišem pismo Djedu Mrazu”

05/12/2025

Sedmoro pripadnika UIO BiH i Granične policije optuženi za primanje mita

05/12/2025

Zapratite nas

  • 36k Pratilaca
  • 4.5k Pratilaca
  • 3.8k Pretplatite se
  • 333 Pratilaca

Najnovije

Raspored utakmica u Areni Gradiška

05/12/2025
FOTO: Bolnica Gradiška

Ginekološke preglede možete obavljati i u Bolnici Gradiška

05/12/2025

Pošte Srpske raspisale konkurs “Pišem pismo Djedu Mrazu”

05/12/2025

Sedmoro pripadnika UIO BiH i Granične policije optuženi za primanje mita

05/12/2025
Foto: Granična policija BiH

Vozač iz Gradiške uhapšen nakon odbijanja testa na drogu

05/12/2025

Podržite rad portala Micro Mreža

Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način donirate iznos koji želite. E-mail za donacije putem PayPal-a je [email protected]

Micro Mreža je najčitaniji portal u Gradišci. Saznajte najnovije informacije iz Gradiške, Srpca i Laktaša.

Kontakt
  • Vidovdanska 1a, 78400 Gradiška, BiH
  • [email protected]
Redakcija
  • [email protected]
  • +387 066/208-027
Pratite nas i putem:

2016 – 2025 Udruženje građana Micro mreža- Sva prava zadržava.

Developed by AVALON STUDIO

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Nema rezultata
vidi sve rezultate
  • Početna
  • O portalu
  • Sve vijesti
  • Društvo
  • Politika & Ekonomija
  • Region & Svijet
  • Sport
  • Fudbal
    • Fudbal Evropa & Svijet
    • Premijer liga BiH
      • Premijer liga BiH rezultati
    • Fudbal I liga RS
      • Fudbal I liga RS rezultati
    • Fudbal II liga RS
      • Fudbal II liga rezultati
    • Fudbal III liga RS
      • Fudbal III liga rezultati
    • Fudbal IV liga RS
      • Fudbal IV liga RS rezultati
    • Fudbal V liga RS
      • Fudbal V liga RS rezultati
  • Košarka
  • Tenis
  • Rukomet
  • Ostali sportovi
  • Kultura
  • Intervju
  • Moj stav
  • Studentsko ćoše
  • Zanimljivosti
  • Život & zdravlje
  • Selo & poljoprivreda
  • Rubrika za privredu
  • Priče sa granice
  • Naše hronike
  • Ostale vijesti
  • Servisne informacije
  • Regija
    • Laktaši
    • Srbac
    • Prnjavor
  • Video
    • Emisije
    • Podcast
  • UG MM
    • Aktivnosti UG “Micro mreža”
  • Ankete
  • Čitulje
  • Kontakt