Micro Mreža
  • Početna
  • O portalu
  • Sve vijesti
  • Servisne informacije
  • Regija
    • Laktaši
    • Srbac
    • Prnjavor
  • Video
    • Emisije
    • Podcast
  • UG MM
    • Aktivnosti UG “Micro mreža”
  • Ankete
  • Čitulje
  • Kontakt
Nema rezultata
vidi sve rezultate
  • Početna
  • O portalu
  • Sve vijesti
  • Servisne informacije
  • Regija
    • Laktaši
    • Srbac
    • Prnjavor
  • Video
    • Emisije
    • Podcast
  • UG MM
    • Aktivnosti UG “Micro mreža”
  • Ankete
  • Čitulje
  • Kontakt
Nema rezultata
vidi sve rezultate
Micro Mreža
Nema rezultata
vidi sve rezultate
  • Početna
  • Sve vijesti
  • O portalu
  • Kontakt
Početna Vijesti Društvo

Samohranoj majci u izgradnji kuće pomažu dobri ljudi

Micro Mreža od Micro Mreža
09/02/2019
u Društvo, Vijesti

Nadomak Čelinca u Babićima nalazi se petočlana porodica Stjepanović. Samohrana majka Miljana tu je podigla svoje četvoro djece. Uslovi u kojima se trudi da bude što bolja majka nažalost nisu baš prihvatljivi za odrastanje tri curice i jednog dječaka.

Miljana se ne predaje i kako kaže najbitnije je da su joj djeca živa i zdrava. Nekako se snalazila da ih nahrani, obuče i ljiepo vaspita. Ali život u kući postao je nepodnošljiv. Na ostavinskoj raspravi kuća koja je bila u vlasništvu njenog supruga između ostalog pripala je i djeci iz prvog braka njenog muža. Tako da je Miljana ostala i bez tog malog krova nad glavom. Ali,  na veliku sreću porodice Stjepanović, u njihov život ušli su ljudi koji su odlučili da im pomognu. 

Došlo se na ideju da se izgradi nova kuća i da majka sa djecom napokon osjeti čari novog i toplog doma. Nova kuća je već u završnoj fazi i nalazi se u istom dvorištu gdje je i stara kuća. Kroz suze radosnice mala Jelena ističe koliko je zapravo srećna što će sa bratom i sestrama imati novi krov nad glavom.

“Ja sam jako srećna zato što ću dobiti svoju sobu i što će moje seke i bata dobiti sobu”, kaže Jelena.

Bilo je naporno, ali je vrijedilo. Došao je i taj dan, na koji se sa uzbuđenjem čekao, kaže Miljana. Pokrivanje kuće Stjepanovića. Uz osmjeh na licu i sa velikim uzbuđenjem ova samohrana majka podijelila je emocije sa našom ekipom. 

“Osjećam se presretno i prezadovoljno. Izgleda mi savršeno, jedva čekam da se preselimo, da moja djeca i ja živimo normalan život”, kaže Miljana. 

Svaki trud se isplati. Ovo je zaista bilo vrijedno i napokon će sa svojom djecom moći da uživa u novom domu, ističe Miljana. Iako je nekad bilo teško, sa uživanjem je svakodnevno sa majstorima gradila novu kuću. Svaka cigla postavljena je sa mnogo ljubavi i želje, kaže Stjepanovićka.

Inicijator ovog projekta je gospodin Ilija Vujčić, prijatelj porodice Stjepanović. Ovaj čovjek velikog srca kaže da se neće zaustaviti na ovom poduhvatu. Sva djeca su zaslužila da imaju krov nad glavom i normalne uslove za život. Iako je nemoguće da se svima ta zelja ostvari, ipak koliko god je u moći njega i njegovih saradnika trudiće se da što više porodica usreće, ističe Ilija. 

Na početku želim reći da se nalazim u svom selu i da sam rođen u sličnoj kući. Svjestan svog djetinjstva i kada  sam vidio da u današnje vrijeme ima djece da odrastaju u tim uslovima, ja sam predložio svojim kolegama i sam počeo sa radovima, a onda su se uključili i mjesna zajednica, opština i mnoge druge kolege kao donatori i krenuli smo vrlo ozbiljno u ovu akciju”, kaže Ilija.

Pored Ilije akciju je podržala mjesna zajednica Babići, opština Čelinac kao i nekoliko firmi. Najveći doprinos u projektu prepisuje se kompaniji “MG Mind” na čelu sa vlasnikom Mladenom Milanovićem, koji je momenatlano reagovao čim je bio upućen u problem Stjepanovića. 

Odlučili smo se na ovaj korak da pokrenemo akciju i iskoristio bih ovu priliku da se zahvalim svim ljudima koji su pomogli i koji su nam dali podršku. Ima ih mnogo, a posebno priznanje Mladenu Milanoviću kojem smo se obratili i koji je od ploče pa nadalje preuzeo sve i rekao, “šta god bude trebalo, ja ću završiti”, kaže Slobodan Džombić, predsjednik MZ Babići.

“Ja sam u neformalnom razgovoru pokazao Mladenu Milanoviću slike u kakvim nehumanim uslovima trenutno porodica Stjepanović živi, gdje on rekao da će na sebe preuzeti obavezu da tu kuću sagradi. Ovo je jedanaesta kuća koju je Milanović sagradio, a druga na području opštine Čelinac i rekao je da se na ovom neće zaustaviti”, ističe Milan Ćurćil, MG Mind.

Ne treba nikad odustajati od zamišljenog cilja. Sve se može ostvariti ako je želja jaka i ako si okružen ljudima koji žele da pomognu. Riječi su presrećne Miljane kao poruka svima. Ona je u svom cilju istrajala. A da nečiji snovi postanu realnost, zaista je lijep osjećaj ističu humani ljudi, koji su dio ovog velikog projekta.

/ATV/ 

 

ShareTweetSendSend

Pročitajte i ove priče

Mladi rukometaši iz devet zemalja odmjerili snage na Vienna Handball Kup-u u Austriji

17/12/2025
Foto: Agencija

Šta se desilo sa namjerom Vlade RS da kupi hotel “Monument” na Kozari?

17/12/2025

Grad Laktaši raspisao konkurs za dodjelu stipendija studentima Prvog ciklusa studija akademsku 2025/2026. godinu

17/12/2025

Gdje je BiH u odnosu na Evropu kada je riječ o kupovnoj moći stanovništva?

17/12/2025

Zapratite nas

  • 36k Pratilaca
  • 4.5k Pratilaca
  • 3.8k Pretplatite se
  • 333 Pratilaca

Najnovije

Mladi rukometaši iz devet zemalja odmjerili snage na Vienna Handball Kup-u u Austriji

17/12/2025
Foto: Agencija

Šta se desilo sa namjerom Vlade RS da kupi hotel “Monument” na Kozari?

17/12/2025

Grad Laktaši raspisao konkurs za dodjelu stipendija studentima Prvog ciklusa studija akademsku 2025/2026. godinu

17/12/2025

Gdje je BiH u odnosu na Evropu kada je riječ o kupovnoj moći stanovništva?

17/12/2025
FOTO: MICRO MREŽA

Danas Sveta Varvara

17/12/2025

Podržite rad portala Micro Mreža

Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način donirate iznos koji želite. E-mail za donacije putem PayPal-a je [email protected]

Micro Mreža je najčitaniji portal u Gradišci. Saznajte najnovije informacije iz Gradiške, Srpca i Laktaša.

Kontakt
  • Vidovdanska 1a, 78400 Gradiška, BiH
  • [email protected]
Redakcija
  • [email protected]
  • +387 066/208-027
Pratite nas i putem:

2016 – 2025 Udruženje građana Micro mreža- Sva prava zadržava.

Developed by AVALON STUDIO

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Nema rezultata
vidi sve rezultate
  • Početna
  • O portalu
  • Sve vijesti
  • Društvo
  • Politika & Ekonomija
  • Region & Svijet
  • Sport
  • Fudbal
    • Fudbal Evropa & Svijet
    • Premijer liga BiH
      • Premijer liga BiH rezultati
    • Fudbal I liga RS
      • Fudbal I liga RS rezultati
    • Fudbal II liga RS
      • Fudbal II liga rezultati
    • Fudbal III liga RS
      • Fudbal III liga rezultati
    • Fudbal IV liga RS
      • Fudbal IV liga RS rezultati
    • Fudbal V liga RS
      • Fudbal V liga RS rezultati
  • Košarka
  • Tenis
  • Rukomet
  • Ostali sportovi
  • Kultura
  • Intervju
  • Moj stav
  • Studentsko ćoše
  • Zanimljivosti
  • Život & zdravlje
  • Selo & poljoprivreda
  • Rubrika za privredu
  • Priče sa granice
  • Naše hronike
  • Ostale vijesti
  • Servisne informacije
  • Regija
    • Laktaši
    • Srbac
    • Prnjavor
  • Video
    • Emisije
    • Podcast
  • UG MM
    • Aktivnosti UG “Micro mreža”
  • Ankete
  • Čitulje
  • Kontakt