Policijski službenici Policijske stanice Laktaši lišili su juče slobode lice B.K. iz Banjaluke, zbog počinjenih prekršaja iz članova 42a. i 172. stav 2. Zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima BiH.
Naime, juče oko 14,55 časova na magistralnom putu MI – 106 u mjestu Veliko Blaško dogodila se saobraćajna nezgoda sa materijalnom štetom u kojoj je učestvovalo lice B.K. upravljajući putničkim vozilom marke “VW“.
Policijski službenici su na licu mjesta izvršili uviđaj, a ispitivanjem na prisustvo alkohola kod lica B.K. utvrđeno je prisustvo od 3,83 g/kg alkohola u organizmu.
Daljim provjerama utvrđeno je da je navedeno lice prije nekoliko dana prekršajno sankcionisano zbog počinjenog prekršaja iz člana 42a. Zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima BiH.
Shodno odredbama člana 42a. stav 3. istog Zakona policijski službenici su od lica B.K. uz potvrdu privremeno oduzeli navedeno putničko vozilo.
O svemu navedenom obaviješten je dežurni sudija Osnovnog suda u Banjaluci – Odjeljenje za prekršaje, te protiv lica B.K. slijedi podnošenje zahtjeva za pokretanje prekršajnog postupka.













