U subotu 26.aprila u sportskoj dvorani Borik održan je 21. Međunarodni karate turnir pod nazivom “BANJA LUKA OPEN 2025” u organizaciji KK “Sinđelić”, na kome je učestvovalo 46 klubova i 793 takmičara iz šest država okruženja.

Klub borilačkih vještina “Niten” iz Gradiške nastupio je na ovom takmičenju sa 70 takmičara u svim uzrastima koji su u generalnom plasmanu klubova zauzeli 2. mjesto sa osvojenih 111 bodova.
Takmičari Nitena osvojili su ukupno 56 medalja od toga 22 zlatne, 11 srebrenih i 23 bronzane medalje. Za najuspješnijeg takmičara turnira izabran je Boris Zagorac.
Narednog vikenda u Zenici održava se karate Prvenstvo BIH za poletarce, pionire i nade i to će biti i poslednje kvalifikaciono takmičenje za ovaj uzrastu a za plasman na Balkansko prvenstvo koje se održava karajem maja mjeseca u Baru.
“Niten ima dvoje takmičara koji su već obezbjedili plasman na Balkansko prvenstvo, a to su Mila Babić i David Cvijanović, pored njih u klubu još dvoje takmičara očekuje da izbori status reprezentativca i plasira se na Balkansko prvenstvo”, navode iz Niten-a.




