Nakon što se FK “Obradovac” oglasio povodom prekinute utakmice protiv Sloge DIPO u Gornjim Podgradcima, stigao je i odgovor domaćeg kluba, iz kojeg poručuju da ne žele sukob sa Obradovcem, ali da neće dozvoliti, kako navode, narušavanje ugleda njihovog kluba.
Iz Sloge DIPO ističu da prema igračima, stručnom štabu i rukovodstvu Obradovca imaju maksimalno poštovanje, ali odbacuju komentare prema kojima njihov klub ima povlašten položaj kod sudija ili u Fudbalskom savezu.
“Pojedini komentari idu toliko daleko da se govori kako ‘Sloga mora u viši rang’, ‘kupuju se sudije’, ‘Savez štiti Slogu’ i još mnogo toga. Želimo jasno reći: od svega toga nema ništa i to nije istina”, naveli su iz Sloge DIPO.
Dodaju da su i tokom prethodne polusezone, prema njihovom mišljenju, u više navrata bili oštećeni sudijskim odlukama, ali da tada nisu javno napadali sudije niti Savez.
Posebno su se osvrnuli na spornu situaciju iz završnice utakmice protiv Obradovca.
“Smatramo da je u 87. minuti postojao osnov za najstrožu kaznu i nećemo se izvinjavati zbog toga što se naš klub našao u toj situaciji. Sudijska odluka je promijenjena i utakmica je nakon toga prekinuta. To su činjenice”, poručili su iz kluba.
Naglašavaju da ne žele da se cijeli slučaj pretvori u sukob dva kluba, te da eventualne nepravilnosti treba da utvrde nadležni organi.
“Ne tražimo ništa više od poštenog odnosa, jednakih kriterijuma i fer igre. Ako je neko pogriješio – neka odgovara onaj ko je za to nadležan. Ako je bilo nepravilnosti – neka ih utvrde nadležni organi”, navodi se u saopštenju.
Iz Sloge DIPO na kraju poručuju da će stati iza svojih igrača, trenera i kluba, uz poruku da rivalstvo sa Obradovcem treba da ostane na terenu, a međusobno poštovanje van njega.











