Micro Mreža
  • Početna
  • O portalu
  • Sve vijesti
  • Servisne informacije
  • Regija
    • Laktaši
    • Srbac
    • Prnjavor
  • Video
    • Emisije
    • Podcast
  • UG MM
    • Aktivnosti UG “Micro mreža”
  • Ankete
  • Čitulje
  • Oglasi
  • Kontakt
Nema rezultata
vidi sve rezultate
  • Početna
  • O portalu
  • Sve vijesti
  • Servisne informacije
  • Regija
    • Laktaši
    • Srbac
    • Prnjavor
  • Video
    • Emisije
    • Podcast
  • UG MM
    • Aktivnosti UG “Micro mreža”
  • Ankete
  • Čitulje
  • Oglasi
  • Kontakt
Nema rezultata
vidi sve rezultate
Micro Mreža
Nema rezultata
vidi sve rezultate
  • Početna
  • Sve vijesti
  • O portalu
  • Kontakt
Početna Vijesti Kultura

Predstava “Sirena i Viktorija“ otvara Festival “Ljubica“ u Gradišci

Anastasija Katic od Anastasija Katic
15.05.2026.
u Kultura

Predstavom “Sirena i Viktorija“ Gradskog pozorišta Gradiška, u režiji Željka Stjepanovića, sutra će u Kulturnom centru Gradiška biti otvoren četvrti Festival pozorišta Republike Srpske “Ljubica“.

Predstava će biti izvedena u subotu, 16. maja, sa početkom u 20 časova, a u glavnim ulogama igraju Jovanka Božović, Dragana Marić i Admir Mešić.

Povodom premijernog izvođenja danas je u Kulturnom centru održana konferencija za novinare na kojoj su govorili glumci, direktor Gradskog pozorišta Gradiška Đorđe Ćirić.

Ćirić je rekao da se o predstavi dugo razmišljalo još od prvog čitanja teksta, te da je odmah vidio Željka Stjepanovića kao reditelja ovog komada.

“Do ove predstave razmišljali smo dosta o tekstu. Odmah sam vidio Željka Stjepanovića kao reditelja. Mislim da smo odabrali dobru glumačku ekipu i jedva čekamo da gradiškoj publici prikažemo ovu komediju”, rekao je Ćirić.

Glumica Dragana Marić istakla je da joj predstavlja veliko zadovoljstvo rad u Gradskom pozorištu Gradiška, posebno saradnja sa rediteljem Stjepanovićem.

“Drago mi je što radimo u Gradskom pozorištu Gradiška. Zadovoljstvo je raditi sa Željkom koji je stručnjak kada su u pitanju komedije. Tekst je veoma duhovit i od prve probe do danas jedni drugima se smijemo”, rekla je Marićeva.

Ona je dodala da su juče na probi imali publiku, učenike Tehničke škole, te da vjeruje da je ovakav komad potreban gradu.

“Iskreno vjerujem da je ovaj komad potreban ovom gradu i mislim da će ga publika prihvatiti i zavoljeti”, naglasila je Marićeva.

Glumica Jovanka Božović rekla je da je proces pripreme predstave trajao dva mjeseca, te da su reakcije publike na probnom izvođenju bile veoma ohrabrujuće.

“Sinoć smo igrali probno pred srednjoškolcima i pokazalo se da su današnje generacije veoma zahtjevna publika kada su u pitanju fokus i koncentracija. Mislim da smo dobro odradili svoj zadatak jer smo držali njihovu pažnju”, rekla je Božovićeva.

Admir Mešić, koji u predstavi igra profesora Konstantina, rekao je da se njegov lik nalazi u neobičnoj situaciji između dvije žene.

“Moj lik je profesor Konstantin koji se potpuno nepripremljen nađe između dvije dame. Komad je zanimljiv zato što ima elemente komedije i melodrame”, naveo je Mešić.

Podršku autorskoj ekipi pružio je i glumac Zlatan Vidović, koji je istakao da je realizacija ovakve predstave velika stvar za Gradsko pozorište Gradiška.

“Mislim da će ova predstava imati dug život, a sve ovo je potvrda da festival iz godine u godinu raste”, zaključio je Vidović.

Tags: Festival Ljubicaistaknuto
ShareTweetSendSend

Pročitajte i ove priče

Donatorsko veče uz monodramu “K’o kamen” u Romanovcima

12.05.2026.

“Zdravofest 2026” okupio više od 115 izlagača u Gradišci

10.05.2026.

Humanitarno veče poezije i muzike “Srce porodično“ u Gradišci

08.05.2026.

Koncert Muzičkog Ateljea Rok Simfonije 12. maja u Srpcu

07.05.2026.

Zapratite nas

  • 39k Pratilaca
  • 6.4k Pratilaca
  • 4.3k Pretplatite se
  • 2.5k Pratilaca
  • 144 Pratilaca

Najnovije

Nova pravila na Jadranu u omiljenim bh. ljetovalištima odluka je već pala

15.05.2026.

Predstava “Sirena i Viktorija“ otvara Festival “Ljubica“ u Gradišci

15.05.2026.

Dvanaest godina od katastrofalnih poplava u Republici Srpskoj

15.05.2026.

Hoće li EU migrante slati u BiH?

15.05.2026.
FOTO: FB-Darko Tomaš

Potkozarje i Ljubić u trci za šampiona Druge lige RS – grupa Zapad

15.05.2026.

Podržite rad portala Micro Mreža

Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način donirate iznos koji želite. E-mail za donacije putem PayPal-a je [email protected]

Micro Mreža je najčitaniji portal u Gradišci. Saznajte najnovije informacije iz Gradiške, Srpca i Laktaša.

Kontakt
  • Vidovdanska 1a, 78400 Gradiška, BiH
  • [email protected]
Redakcija
  • [email protected]
  • +387 066/938-329
Pratite nas i putem:

2016 – 2025 Udruženje građana Micro mreža- Sva prava zadržava.

Developed by AVALON STUDIO

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Nema rezultata
vidi sve rezultate
  • Početna
  • O portalu
  • Sve vijesti
  • Društvo
  • Politika & Ekonomija
  • Region & Svijet
  • Sport
  • Fudbal
    • Fudbal Evropa & Svijet
    • Premijer liga BiH
      • Premijer liga BiH rezultati
    • Fudbal I liga RS
      • Fudbal I liga RS rezultati
    • Fudbal II liga RS
      • Fudbal II liga rezultati
    • Fudbal III liga RS
      • Fudbal III liga rezultati
    • Fudbal IV liga RS
      • Fudbal IV liga RS rezultati
    • Fudbal V liga RS
      • Fudbal V liga RS rezultati
  • Košarka
  • Tenis
  • Rukomet
  • Ostali sportovi
  • Kultura
  • Intervju
  • Moj stav
  • Studentsko ćoše
  • Zanimljivosti
  • Život & zdravlje
  • Selo & poljoprivreda
  • Rubrika za privredu
  • Priče sa granice
  • Naše hronike
  • Ostale vijesti
  • Servisne informacije
  • Regija
    • Laktaši
    • Srbac
    • Prnjavor
  • Video
    • Emisije
    • Podcast
  • UG MM
    • Aktivnosti UG “Micro mreža”
  • Ankete
  • Čitulje
  • Oglasi
  • Kontakt