Micro Mreža
  • Početna
  • O portalu
  • Sve vijesti
  • Servisne informacije
  • Regija
    • Laktaši
    • Srbac
    • Prnjavor
  • Video
    • Emisije
    • Podcast
  • UG MM
    • Aktivnosti UG “Micro mreža”
  • Ankete
  • Čitulje
  • Oglasi
  • Kontakt
Nema rezultata
vidi sve rezultate
  • Početna
  • O portalu
  • Sve vijesti
  • Servisne informacije
  • Regija
    • Laktaši
    • Srbac
    • Prnjavor
  • Video
    • Emisije
    • Podcast
  • UG MM
    • Aktivnosti UG “Micro mreža”
  • Ankete
  • Čitulje
  • Oglasi
  • Kontakt
Nema rezultata
vidi sve rezultate
Micro Mreža
Nema rezultata
vidi sve rezultate
  • Početna
  • Sve vijesti
  • O portalu
  • Kontakt
Početna Vijesti Politika & Ekonomija

Preko predsjednice Skupštine grada Gradiška gradonačelnik zabranio da se diskutuje o firmi njegove supruge

B. T. od B. T.
26.02.2026.
u Politika & Ekonomija

Na današnjoj 12. redovnoj sjednici Skupštine grada Gradiška predsjednica Skupštine, Renata Obradović-Popović, nije dozvolila odbornicima opozicije da prokomentarišu tekst portala Aloonline o preduzeću njegove supruge, koje je izbjeglo plaćanje koncesije cijepanjem na solarne elektrane manjeg kapaciteta.

Naime, prilikom diskusije na red je došla i rasprava o 16. tački koja se ticala Informacija o stanju snabdijevanja električnom energijom na području grada Gradiška za 2025. godinu. Prilikom diskusije na ovu temu i tačku odbornika Nikole Dončića i Branislava Mrakića, predsjednica Skupštine im nije dozvolila da spomenu porodičnu firmu gradonačelnika Zorana Adžića. Ono što je poražavajuće jeste činjenica da je Obradović-Popović dozvolila gradonačelniku Adžiću da čobanima naziva odbornike opozicije, da vrijeđa i omalovažava, dok opozicija nije imala pravo na diskusiju.

Predsjednica Skupštine je dozvolila gradonačelniku da se opravda za porodičnu firmu i pisanja, kako našeg portala, tako i portala Aloonline o solarnoj elektrani u Lamincima. Pa je jasno da se ovdje radi o dogovoru, a pozadina je velika zabrinutost gradonačelnika Adžića zbog informacija iznesenih u javnost.

Adžić u naletu bijesa napao Vladimira Bogojeva

Koliko je Adžić bio ljut, vidjelo se i po diskusiji o niskonaponskoj mreži, gdje je osuo paljbu po Vladimiru Bogojevu, direktoru Elektrodistribucije Gradiška. Adžić je ponizio Bogojeva do te mjere, da je rekao da s njim nije mogao razgovarati uoči Badnjeg dana, kada je palo dosta snijega, nego sa stručnim licima.

Čak su se i odbornici vlasti (pojedini se i ne smiju zbog ovog problema pojaviti u svom selu) požalili na lošu niskonaponsku mrežu, gdje svi zaboravljaju da najveću odgovornost za katastrofalno stanje mreže nosi nekadašnji direktor Elektrodistribucije, a sadašnji gradonačelnik Adžić. To je dijelom naglasio odbornik SDP-a Branislav Mrakić.

Gradonačelnik je priznao da je iskoristio zakonsku mogućnost da rascjepka solarnu elektranu, kako bi ostvario podsticaj. U izjavi za medije prijatio je tužbama, a njegovu nervozu će najbolje osjetiti njegovi saradnici koji ga u svemu pokrivaju.

Posebno je zanimljiv komentar gradonačelnika za njegovu imovinu u Srbiji i Hrvatskoj, gdje je rekao da ima tamo imovinu pa odmahnuo rukom, što ga je očigledno pogodilo. Nervoznog Adžića pogađaju istraživanja medija, koja dokumentuju ogromnu imovinu koju posjeduje, a koja je nesrazmjerna s njegovim prihodima. Tu nervozu je pokušao podviti pod diranje njegove porodice, što je svjesna manipulacija, pa gradonačelnika podsjećamo da, kako svoju, tako i imovinu bračnog supružnika mora prijaviti u imovinski karton i da je sva imovina stečena u braku zajednička, pa je s toga firma njegove supruge predmet istraživanja medija.

Tags: Branel-finElektrodistribucija GradiškaistaknutoSDP BiHVladimir BogojevZoran Adžić
ShareTweetSendSend

Pročitajte i ove priče

Šulić optužio Adžića da “uzima pola” od svakog projekta

17.06.2026.
FOTO: Google

Zvanično: Anja Ljubojević više nije potpredsjednik Narodne skupštine RS

16.06.2026.
FOTO: PSS

Pokret “Sigurna Srpska” konačno dobio organe stranke u Gradišci

13.06.2026.
FOTO: MICRO MREŽA

U Gradskoj upravi Gradiška zaposlena dva savjetnika: Za evropske integracije i medije

11.06.2026.

Zapratite nas

  • 39k Pratilaca
  • 6.4k Pratilaca
  • 4.3k Pretplatite se
  • 2.5k Pratilaca
  • 144 Pratilaca

Najnovije

Parking uz more postao luksuz: U jednom gradu sat košta čak 20 evra

18.06.2026.

U Srpskoj na stotine đaka odustalo od školovanja zbog loših ocjena

18.06.2026.
FOTO: NP Kozara

Znate li za ove bisere Potkozarja? Idealni su za ljetni izlet

18.06.2026.

“Ryanair” prodaje karte od 15 evra za letove iz Banjaluke

18.06.2026.

Udes kod uključenja na auto-put u Laktašima

18.06.2026.

Podržite rad portala Micro Mreža

Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način donirate iznos koji želite. E-mail za donacije putem PayPal-a je [email protected]

Micro Mreža je najčitaniji portal u Gradišci. Saznajte najnovije informacije iz Gradiške, Srpca i Laktaša.

Kontakt
  • Vidovdanska 1a, 78400 Gradiška, BiH
  • [email protected]
Redakcija
  • [email protected]
  • +387 066/938-329
Pratite nas i putem:

2016 – 2025 Udruženje građana Micro mreža- Sva prava zadržava.

Developed by AVALON STUDIO

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Nema rezultata
vidi sve rezultate
  • Početna
  • O portalu
  • Sve vijesti
  • Društvo
  • Politika & Ekonomija
  • Region & Svijet
  • Sport
  • Fudbal
    • Fudbal Evropa & Svijet
    • Premijer liga BiH
      • Premijer liga BiH rezultati
    • Fudbal I liga RS
      • Fudbal I liga RS rezultati
    • Fudbal II liga RS
      • Fudbal II liga rezultati
    • Fudbal III liga RS
      • Fudbal III liga rezultati
    • Fudbal IV liga RS
      • Fudbal IV liga RS rezultati
    • Fudbal V liga RS
      • Fudbal V liga RS rezultati
  • Košarka
  • Tenis
  • Rukomet
  • Ostali sportovi
  • Kultura
  • Intervju
  • Moj stav
  • Studentsko ćoše
  • Zanimljivosti
  • Život & zdravlje
  • Selo & poljoprivreda
  • Rubrika za privredu
  • Priče sa granice
  • Naše hronike
  • Ostale vijesti
  • Servisne informacije
  • Regija
    • Laktaši
    • Srbac
    • Prnjavor
  • Video
    • Emisije
    • Podcast
  • UG MM
    • Aktivnosti UG “Micro mreža”
  • Ankete
  • Čitulje
  • Oglasi
  • Kontakt