Micro Mreža
email
  • Početna
  • O portalu
  • Sve vijesti
  • Servisne informacije
  • Regija
    • Laktaši
    • Srbac
    • Prnjavor
  • Video
    • Emisije
    • Podcast
  • UG MM
    • Aktivnosti UG “Micro mreža”
  • Ankete
  • Čitulje
  • Kontakt
Nema rezultata
vidi sve rezultate
  • Početna
  • O portalu
  • Sve vijesti
  • Servisne informacije
  • Regija
    • Laktaši
    • Srbac
    • Prnjavor
  • Video
    • Emisije
    • Podcast
  • UG MM
    • Aktivnosti UG “Micro mreža”
  • Ankete
  • Čitulje
  • Kontakt
Nema rezultata
vidi sve rezultate
Micro Mreža
Nema rezultata
vidi sve rezultate
  • Početna
  • Sve vijesti
  • O portalu
  • Kontakt
email
Početna Vijesti Izbori 2024

Analiza odborničke liste SNSD-a za Skupštinu grada Gradiška

Bojan Trgic od Bojan Trgic
16/09/2024
u Izbori 2024, Vijesti

Iako najjača partija u Gradišci sa 11 odbornika u Skupštini grada Gradiška, SNSD ove izbore nije uspio ponuditi kvalitetne kandidate, već se lista dijeli na lojalne pojedince gradonačelniku Adžiću i one koji su morali biti na listi, a ljuti su Adžićevi oponenti.

Prije nego bilo šta napišemo o odborničkoj listi SNSD-a za Skupštinu grada Gradiška, samo ćemo istaći da liste za odbornike koje su ponudile političke partije u Gradišci nikada nisu bile lošije. Biografije kandidata su skromne, vokabular oskudan, a većina nema nikakvog političkog iskustva.

Sve gore pomenuto “krasi” listu SNSD-a u Gradišci, gdje su prvih 10 kandidata ljudi od povjerenja Zorana Adžića, što jasno pokazuje da je Adžić računao na to da će osvojeni mandati otići onima koji su najbolje plasirani na listi. Ova računica je jasna, s obzirom da je unutarstranački cenzus 10 odsto, što znači da bi neko drugi ušao u skupštinu mora imati minimalno 10 odsto od ukupnog broja glasova koje partija osvoji. S obzirom da će SNSD doživjeti pad na ovim izborima, biće potrebno minimalno 600 ličnih glasova za ulazak u odborničke klupe, uz pretpostavku da sa tim brojem glasova kandidat bude minimalno deveti na listi.

Iz ovoga je vidljivo da SNSD-u dajemo maksimalno devet mandata i pad od najmanje 1000 glasova u odnosu na prethodne izbore. SNSD će doživjeti pad jer su njegovi kandidati istrošeni, a sa druge strane imamo i one koji su ovu partiju napustili i vuku dio glasova u novim partijama kojima su se prključili. Ipak ne treba zaboraviti da u SNSD-u postoji rivalstvo jače nego ikad, što je poželjno za partiju, a rivalstvo se vodi između odbornika lojalnih gradonačelniku i njegovim već sada protivnicima.

Kada govorimo o žestokim kritičarima Zorana Adžića unutar liste SNSD-a u Gradišci, prije svih mislimo na aktuelnog odbornika Branka Straživuka, koji će svoje glasove dijeliti sa Đorđem Latinčićem i Jelenom Lazić. Izmjena Izbornog zakona BiH je donijela i to da unutar jedne liste glasač može glasati za maksimalno tri kandidata, a ako glasa za više od tri, glasove kandidata prisvaja partija.

Ko će kome obećati, a ne ispuniti znaće se kada CIK objavi konačne rezultate. Do tada prema našim analizama s terena odbornički mandat će izboriti Renata Obradović Popović jer je nosilac liste, Zvjezdan Panić jer je glavni operativac Zorana Adžića i ima jaku bazu u Gornjim Podgradcima, Novo Milanović jer u Cerovljanima nema neasfaltiranog puta i neosvjetljene ulice, Bojan Vujanović jer je doktor i Tomislav Kovačević kao direktor javnog preduzeća koje je veliki resurs, unutar kojeg ima i Branislava Subotića koji će raditi za njega. Pored gore navedenih sigurnih odbornika, u Novoj Topoli dobro stoji Nenad Adamović, a uz njega mandat bi trebao osovjiti i Branko Straživuk. I Slađana Tepavac kao direktor Doma zdravlja Gradiška ima ogroman resurs, a ne treba otpisati ni Danku Mikić. Uz sve nabrojane šansu za prolaz ima i Drago Makivić, jer je Kruškik njegova jaka baza.

Tags: Gradiškaistaknuto
ShareTweetSendSend

Pročitajte i ove priče

Grad sa kineskim partnerima želi unaprijediti video nadzor

17/06/2025
FOTO: MICRO MREŽA

Upozorenje vozačima za nadolazeće vremenske neprilike

17/06/2025

Preminuo dugogodišnji prnjavorski novinar, Brane Radulović

16/06/2025

Obavještenje KP Vodovod o privremenom zastoju u isporuci vode

16/06/2025

Zapratite nas

  • 36k Pratilaca
  • 4.5k Pratilaca
  • 3.8k Pretplatite se
  • 333 Pratilaca

Najnovije

Grad sa kineskim partnerima želi unaprijediti video nadzor

17/06/2025
FOTO: MICRO MREŽA

Upozorenje vozačima za nadolazeće vremenske neprilike

17/06/2025

Preminuo dugogodišnji prnjavorski novinar, Brane Radulović

16/06/2025

Obavještenje KP Vodovod o privremenom zastoju u isporuci vode

16/06/2025

Pomozimo Maji da ponovo stane na noge

16/06/2025

Podržite rad portala Micro Mreža

Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način donirate iznos koji želite. E-mail za donacije putem PayPal-a je [email protected]

Micro Mreža je najčitaniji portal u Gradišci. Saznajte najnovije informacije iz Gradiške, Srpca i Laktaša.

Kontakt
  • Vidovdanska 1a, 78400 Gradiška, BiH
  • [email protected]
Redakcija
  • [email protected]
  • +387 066/208-027
Pratite nas i putem:

2016 – 2025 Udruženje građana Micro mreža- Sva prava zadržava.

Developed by AVALON STUDIO

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Nema rezultata
vidi sve rezultate
  • Početna
  • O portalu
  • Sve vijesti
  • Društvo
  • Politika & Ekonomija
  • Region & Svijet
  • Sport
    • Fudbal
      • Fudbal Evropa & Svijet
      • Premijer liga BiH
      • Fudbal I liga RS
      • Fudbal II liga RS
      • Fudbal III liga RS
      • Fudbal IV liga RS
      • Fudbal IV liga RS Rezultati
      • Fudbal V liga RS
  • Košarka
  • Tenis
  • Rukomet
  • Ostali sportovi
  • Kultura
  • Intervju
  • Moj stav
  • Studentsko ćoše
  • Zanimljivosti
  • Život & zdravlje
  • Selo & poljoprivreda
  • Rubrika za privredu
  • Priče sa granice
  • Naše hronike
  • Ostale vijesti
  • Servisne informacije
  • Regija
    • Laktaši
    • Srbac
    • Prnjavor
  • Video
    • Emisije
    • Podcast
  • UG MM
    • Aktivnosti UG “Micro mreža”
  • Ankete
  • Čitulje
  • Kontakt