Gradski park u Gradišci 5. septembra ponovo će oživjeti duh antičkog vremena, kada će biti održan peti Rimski festival “Avantura Gradiška”, uz bogat cjelodnevni program namijenjen svim generacijama.
Festival će trajati od 15.00 do 23.00 časa, a posjetiocima će ponuditi brojne sadržaje inspirisane rimskim vremenom, ali i zabavne, turističke i muzičke aktivnosti.
Najmlađi će imati priliku da se okušaju u školi malih legionara, školi jahanja, antičkim društvenim igrama, igri kockama, rimskom bacanju novčića, kao i kuli izazova, gdje će moći da pokažu spretnost i vještinu.
Posebnu pažnju trebalo bi da privuku rimske frizure i rimski kutak ljepote, dok će svi posjetioci moći da obiđu sajam lokalnih proizvoda, rukotvorina i suvenira.
Dio festivalske ponude biće i vožnja brodom Vagabundo rijekom Savom, koja će posjetiocima pružiti priliku da Gradišku dožive i iz drugačije perspektive.
Kako se bude približavala noć, atmosfera u gradskom parku postaće još zanimljivija. Za večernji spektakl najavljen je atraktivan vatreni šou, dok će za muzički dio programa biti zadužen bend Strings.
Peti Rimski festival AVEntura Gradiška tako će i ove godine na jednom mjestu spojiti istoriju, zabavu, muziku i turističku ponudu, uz program za posjetioce svih uzrasta.











