Poslije pauze duge skoro četiri mjeseca u subotu će utakmicama 15. kola biti nastavljen fudbalski šampionat Republike Srpske.
Već poslije odustajanja Sloge iz Gornjeg Crnjelova pred početak sezone bilo je jasno da će elitu RS napustiti samo posljednjeplasirana ekipa. To nezahvalno, deveto mjesto na kojem je zimu dočekalo Jedinstvo željeće svi da izbjegnu, a osim Brčaka u teškoj situaciji su Alfa Modriča, Slavija, Podrinje i Tekstilac.
Čini se da su u najbezbrižnijoj situaciji Kozara i Željezničar Sport tim, koji su na trećoj i četvrtoj poziciji, ali je sigurno da i u ovom sredinama imaju proljećne planove. Poslije 18 kola biće odigran još treći krug pred koji će biti napravljen raspored po Bergerovim tablicama, a mečevi posljednjeg, 27. kola odigraće se 30. maja.
Naredne sezone elita RS brojaće 12 članova, što znači da će u nju ući po dvije prvoplasirane ekipe iz obje grupe drugih liga. U slučaju da iz Premijer lige BiH ne ispadne niko od klubova iz Srpske, o 12. mjestu u Prvoj ligi odlučiće baraž između trećeplasiranih drugoligaša.
Na proljeće će biti odigrana i završnica Kupa RS, a u polufinale su se plasirali: Krupa, Zvijezda 09, Velež (Nevesinje) i Radnik. Polufinalni susreti zakazani su za 25. mart i 15. april, a finalni za 27. maj i 3. jun.
U 15. kolu Prve lige, koje se igra u subotu od 14 časova, sastaju se: Jedinstvo – Kozara, Željezničar ST – Slavija, Tekstilac – Alfa Modriča, Krupa – Rudar Prijedor, Podrinje je slobodno.
Prva liga
1. Krupa 13 11 2 0 32:6 35
2. Rudar Prijedor 13 8 3 2 20:5 27
3. Kozara 13 6 3 4 14:15 21
4. Željezničar ST 12 4 3 5 9:11 15
5. Tekstilac 12 3 4 5 13:17 13
6. Podrinje 13 3 4 6 10:20 13
7. Slavija 12 2 6 4 13:19 12
8. Alfa Modriča 12 3 2 7 12:14 11
9. Jedinstvo 12 2 1 8 11:27 7
Krupa
Došli: Miloš Aćimović (Zrinjski), Nemanja Vidović (Sloboda, MG), Džafo Hadžić (junior), Nemanja Raković (junior).
Otišli: Andrej Modić (?), Emanulah Blažević (Laktaši), Perica Guskić (Laktaši).
Rudar Prijedor
Došli: Stefan Gavranović (Filendorf, Njemačka), Marinko Rastoka (Sloboda, Tuzla), Kenan Topolović (Zrinjski), Dominik Posarić (Ponikve, Hrvatska), Milan Šikanjić (Borac, Banjaluka, pozajmica), Dragan Bilbija (junior).
Otišli: Aleksandar Malbašić (Zvijezda, Gradačac), Dragan Arežina (Jedinstvo, Bihać), Slaviša Maksimović (Tekstilac), Mirza Hamzabegović (Podgrmeč), Haris Ledić (Podgrmeč).
Kozara
Došli: Srđan Eskić (Sloga, Srbac), Marko Kujundžić (Borac, BL, pozajmica), Miloš Kukavica (Borac, BL), Slaviša Baštinac (Jedinstvo, Žeravica), Pavle Glišić (junior).
Otišli: Milovan Novaković (Slavija), Amir Kukavica (?), Dalibor Milić (Lizen, Austrija).
Željezničar ST
Došli: Andrej Novković (Laktaši).
Otišli: Nemanja Bamburać (?).
Tekstilac
Došli: Slaviša Maksimović (Rudar Prijedor), Nemanja Parmaković (Zvijezda 09, pozajmica), Nebojša Runić (Borac, BL), Zlatko Duspara (Alfa Modriča), Benjamin Vugdalić (Polet, Brod), trener Čedomir Ćulum.
Otišli: Miodrag Rudan (Bratstvo, Gračanica), Dejan Zarić (Bratstvo, Gračanica), Luka Grahovac (Leotar), trener Danimir Milkanović (Sarajevo).
Podrinje
Došli: Ermin Musić (Tuzla siti, pozajmica), Novica Elek (Zvijezda 09, pozajmica), Marko Despotović (Radnik, pozajmica).
Otišli: Dejan Zarić (Drina Zvornik), Vladimir Molerović (Mačva, Bogatić), Nemanja Živković (Alfa Modriča).
Slavija
Došli: Jadranko Bogičević (Željezničar), Aleksandar Ivanović (Sutjeska), Milovan Novaković (Kozara), Goran Popović (Metalege), Jovan Bokić (Leotar), Dražen Dubački (Bosna, Visoko), Ivan Trifković (Olimpik, pozajmica), Denis Bogučanin (VIS Sim Bau), Haris Čorbo (?), Musa Čorbo (?).
Otišli: Sedin Ljuca (VIS Sim Bau), Vladan Mandić (Zvijezda 09, kraj pozajmice), Vladan Minić (Famos, Istočna Ilidža), Namik Hrustanbegović (Famos, Hrasnica).
Alfa Modriča
Došli: Kenta Hara (Japan), Ognjen Obradov (Marsonija, Hrvatska), Aleksandar Simić (Internacional, Srbija), Nemanja Živković (Podrinje, Janja), Nemanja Ninković (Glasinac), Nemanja Kojić (Odžak 102), Draško Kuljanin (Bratstvo, Bratunac), Rado Radić (Fav, Austrija), Jovan Nikić (junior), Marko Kostadinović (junior), Petar Miljević (junior), Marijan Maslić (junior), Filip Košević (junior).
Otišli: Zlatko Duspara (Tekstilac), Zoran Blagojević (Mladost, Donja Slatina), Srđan Todorović (?), Marko Tadić (Rad, Zrenjanin), Eldar Bašović (Orašje), Đorđe Okuka (Drina, Zvornik), Nenad Lazareski (kraj karijere), Bojan Tripić (kraj karijere).
Jedinstvo
Došli: Dario Damjanović (Odžak 102), Tarik Gogić (Slaven, Živinice), Branislav Šer (Novi Sad), Njegoš Matić (Mokra Gora), Danijel Matić (Zvijezda 09, pozajmica), Pero Tešić (Zvijezda 09, pozajmica), trener Mustafa Peljto (Holandija).
Otišli: Ninoslav Mirić (Omladinac, Potočari), Mirko Mišković (Omladinac, P.), Goran Stankić (Omladinac, P.), Anel Čavalić (?), Mirza Musić (?), Renato Pavić (?).
/Glas Srpske/